Szybka wysyłka kurierem

Wysyłka kurierem – szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu

0 Shares
0
0
0

Tanie przesyłki kurierskie znamy przede wszystkim z e-commerce, ale każdy może zamówić kuriera. Zamówienie kuriera ma nawet sporo zalet. Dowiedz się, jakie zalety ma przesyłka kurierska i jak nadać paczkę przez kuriera.

Zamów kuriera – zalety

Nadanie paczki przez firmę kurierską ma sporo zalet. Przede wszystkim firmy kurierskie gwarantują dostarczenie przesyłki do odbiorcy w określonym terminie (zwykle dwóch dni roboczych). Dla wielu osób plusem jest też to, że kurier dostarczy przesyłkę pod wskazany adres, odbiorca nie musi więc nigdzie iść. Aczkolwiek trzeba przyznać, że są sytuacje, kiedy konieczność oczekiwania na kuriera jest problemem. Podobnie, można zamówić kuriera, który przyjedzie do nadawcy po przesyłkę i wysłać paczkę, nie wychodząc z domu. W niektórych firmach jest to standardowy sposób na nadanie przesyłki za pośrednictwem kuriera, w innych jedna z opcjonalnych usług.

Przesyłki kurierskie wyróżnia też bezpieczeństwo i możliwość śledzenia paczki. Ponieważ przesyłka na każdym etapie transportu jest przekazywana z rąk do rąk i nigdy nie jest pozostawiana w jakiejś niekontrolowanej skrzynce pocztowej, firma kurierska ma cały czas kontrolę nad tym, gdzie paczka jest i co się z nią dzieje. Może też przekazywać tę informację klientom, za pośrednictwem wiadomości tekstowych, e-maili, wyszukiwarki na stronie operatora, a coraz częściej także dedykowanej aplikacji. Zwiększone bezpieczeństwo oznacza, że kurierowi można powierzyć przesyłkę dokumentów czy przedmiotów o większej wartości. Wysyłane przedmioty można też ubezpieczyć.

Jak nadać paczkę przez kuriera

Standardowa przesyłka kurierska jest tylko jedną z wielu usług, które może świadczyć kurier. Wspomnieliśmy już, że poza przesyłką do domu dostępna jest też dostawa do punktu odbioru, w szczególności do Paczkomatu®. Cena nadania do punktu partnerskiego lub Paczkomatu® jest zwykle niższa niż doręczenia do domu, aczkolwiek tylko Paczkomaty® oferują równie szybki czas dostawy i łatwy dostęp (jest ich bardzo dużo i są czynne całą dobę).

Wśród specjalistycznych usług kuriera warto wymienić też wysyłkę przedmiotów o nietypowych kształtach. Po pierwsze paczka niestandardowa, zawierająca przedmioty z wystającymi elementami itp. (np. poroże jelenia) i ponadgabarytowa, która jest po prostu bardzo ciężka. Jeżeli nawet przekroczysz limit paczki ponadgabarytowej, to jest jeszcze paleta. Przesyłka paletowa pozwala na nadanie przedmiotów na standardowej europalecie. Istnieje także opcja nadania paczki dłużycowej, do wysyłania przedmiotów długich i cienkich (jeśli chcesz np. wysłać karnisz albo włócznię). Niektóre firmy kurierskie mają też osobną usługę do wysyłania opon.

Pakowanie paczek kurierskich

Jak zapakować paczki dla kuriera? Solidnie. Bardzo ważne jest dopilnowanie kilku kwestii. Po pierwsze, opakowanie nie może rozerwać się od spodu podczas przenoszenia. Po drugie, przesyłki są czasem ustawiane jedna na drugiej, więc pudło nie może zgnieść się, kiedy kurier postawi na nim inną przesyłkę. Przesyłki mogą również przesuwać się w czasie transportu, ważne jest więc, żeby zawartość nie przesuwała się, aby przedmioty w środku nie uległy uszkodzeniu. Podstawą dobrze zapakowanej przesyłki jest solidny karton. Jeżeli jest używany, upewnij się, że nie ma przetarć i uszkodzeń. Najlepiej, żeby pasował idealnie do wysyłanego przedmiotu, ale jeśli jest większy, to zawartość trzeba unieruchomić. Świetnie sprawdzają się do tego kartonowe kształtki, które można w miarę skutecznie zastąpić gniecionym papierem. Natomiast sypane wypełniacze nadają się tylko do rzeczy o niestandardowym kształcie, ponieważ nie zapobiegają skutecznie przesuwaniu się zawartości. Jeśli już z nich korzystasz, to wybierz ekologiczne chrupki ze skrobi, a nie styropianowe płatki. Na koniec zabezpiecz dobrze pakunek taśmą, aby nie otworzył się w transporcie. Możesz też użyć folii bąbelkowej lub stretchu, żeby zabezpieczyć zawartość przed wilgocią, jednak ze względów ekologicznych, warto używać ich w ograniczonej ilości.

InPost kurier – jak nadać paczkę w Paczkomacie® i z domu

Zamówienie kuriera nie musi oznaczać, że przesyłka może być dostarczona jedynie pod wskazany adres. W ekosystemie logistycznym InPost możliwe jest zarówno wysyłka paczki kurierskiej z Paczkomatu®, jak i zamówienie kuriera, który odbierze przesyłki przeznaczone do dostarczenia do Paczkomatu® (jak i dowolnej kombinacji tych opcji). Zobaczmy, jak zamówić każdy rodzaj przesyłki w ramach usług InPost.

Najprostszym sposobem wysyłki paczki w InPost jest nadanie przesyłki przez usługę Szybkie Nadania w aplikacji lub przez internet. W tym przypadku Paczkomat® jest jedynym możliwym miejscem wysyłki. Samo nadanie paczki jest banalnie proste. Po prostu wypełnij formularz na stronie Szybkich Nadań lub w aplikacji, zapłać online i zanieś przesyłkę do Paczkomatu®. Jeżeli korzystasz z internetowej wersji serwisu, musisz też wydrukować etykietę nadawczą i nakleić ją na karton zawierający wysyłane przedmioty. Jeżeli używasz aplikacji, wystarczy zabrać ze sobą telefon. W Paczkomacie® zeskanuj kod z etykiety lub aplikacji, a otworzy się skrytka, do której włożysz przesyłkę. Zamknij drzwiczki i gotowe.

Jeżeli chcesz zamówić kuriera, który przyjedzie do ciebie do domu po paczki, musisz zarejestrować się w Managerze Paczek InPost. Jest to bardziej rozbudowany serwis przewoźnika, dający dostęp do dodatkowych opcji przesyłki. Wśród nich jest pobranie, możliwość nadania wielu przesyłek naraz, oraz właśnie zamówienie kuriera, który odbierze paczki od Ciebie z domu. Wypełniając formularz nadawczy, wybierz jako miejsce nadania przesyłki opcję “Utworzę zlecenie odbioru – przesyłkę odbierze kurier”. Jeżeli nadajesz co najmniej pięć przesyłek na raz, nie zostanie naliczona dodatkowa opłata za nadanie przesyłki kurierem. Jest to bardzo wygodne, jeśli na przykład sprzedajesz przedmioty przez internet albo wysyłasz paczki na święta rodzinie, z którą nie możesz się spotkać. Możesz przygotować łatwo kilka wysyłek i poczekać spokojnie w domu na kuriera, który zabierze paczki.

0 Shares
Podobne artykuły