Odbiór paczki w weekend

Czy w weekendy można odebrać paczki z Paczkomatów?

0 Shares
0
0
0

Branża e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie. W końcu zamawianie towarów przez Internet ma więcej zalet niż wad. Przede wszystkim oszczędzamy czas: nie musimy wychodzić z domu i stać w długich kolejkach. Produkty kupujemy o dowolnej porze przez siedem dni w tygodniu — kiedy tylko nam pasuje. W sieci znajdziemy też znacznie atrakcyjniejsze ceny, a także szerszy wybór. Największą niedogodnością podczas kupowania online jest tylko konieczność oczekiwania na paczkę. Nie możemy cieszyć się z zakupów natychmiast. Nadążanie za zmianami w e-handlu i zaspokajanie potrzeb klientów to prawdziwe wyzwania firm kurierskich. Nie lada rewolucję wprowadziły Paczkomaty, dzięki którym przesyłki docierają błyskawicznie, a ich nadawanie i odbieranie jest szybkie, łatwe i wygodne. Niektórzy jednak wciąż zastanawiają się czy Paczkomaty są czynne w sobotę? Czy możliwa jest realizacja usługi kurierskiej również w weekend i dlaczego warto zainstalować aplikację InPost Mobile? Dowiedz się więcej o weekendowych nadaniach i ciesz się ze swoich zakupów przez cały tydzień!

Paczkomaty – definicja wygody i bezpieczeństwa

Zastanawiasz się, dlaczego warto korzystać z samoobsługowych urządzeń InPost? A może szukasz świetnej alternatywy dla tradycyjnych przesyłek kurierskich? Jedną z największych zalet Paczkomatów jest dostępność: skorzystamy z nich, kiedy tylko mamy ochotę: rano, po południu, a nawet późnym wieczorem w sobotę, niedzielę, czy święta wolne od pracy. Zakupy przez Internet robimy w dowolnym momencie: dokładnie tak samo jest z przesyłkami nadawanymi do Paczkomatu.

Nie musimy czekać w domu na przyjazd kuriera. Wystarczy, że przy okazji np. spaceru, czy powrotu z pracy udamy się do najbliższej maszyny InPost, aby zabrać przesyłkę. Oczywiście dostępność Paczkomatów umożliwia również sprawne oraz niedrogie nadawanie paczek, a samo korzystanie z samoobsługowych skrytek jest bardzo wygodne i niesamowicie szybkie: cały proces zajmuje zazwyczaj niecałą minutę! Komfort oraz bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego bardzo się cieszymy, że nowoczesne technologie pozwoliły skonstruować tak innowacyjne rozwiązanie kurierskie, jakim są urządzenia InPost. Pamiętaj, że korzystając z Paczkomatów, możesz śledzić każdy etap przesyłki i na bieżąco sprawdzać status paczki — to bardzo przydatna funkcja, pomaga dopasować odbiór do naszych planów! Maszyn jest coraz więcej i wciąż można zgłaszać miejsce na Paczkomat, który pojawi się w okolicy.

InPost – odbiór paczki w sobotę

Jeśli otrzymałeś powiadomienie, że Twoja przesyłka znalazła się w Paczkomacie, możesz ją odebrać w sobotę lub niedzielę o dowolnej porze: nie istnieją stałe godziny odbioru paczek z Paczkomatu. Obowiązuje pełna dowolność, dzięki której zyskujesz niezależność! Miej jednak na uwadze, że paczka czeka na Ciebie w maszynie przez 48 godzin (wszystko po to, aby każdy z Was mógł szybko odbierać swoje zamówienia). Po tym czasie zostanie zwrócona do nadawcy. Natomiast jeśli chodzi o nadawanie, to w każdy weekend bez wyjątku możliwe jest nadawanie przesyłek przy pomocy Paczkomatów. Nie musisz się martwić, gdy nie uda Ci się wysłać paczek w ciągu zabieganego tygodnia.

Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie: czy kurierzy InPost pracują w soboty? W końcu zamawiając przez Internet, nie chcemy długo oczekiwać na dostawę. Weekendowa przerwa powoduje uciążliwe opóźnienia, wystawiając naszą cierpliwość na próbę. W InPost zdajemy sobie sprawę z tego, że zainteresowanie zakupami w sieci stale rośnie, dlatego doręczamy przesyłki również w soboty i niedziele. Wprowadziliśmy długo oczekiwaną przez klientów e-commerce usługę: Paczka w Weekend. Oznacza to, że sprzedawcy prowadzący sklepy internetowe mogą realizować zamówienia na bieżąco — również w dni wolne, a odbiorcy dostają paczki najszybciej jak to możliwe.

Usługa Paczka w Weekend: jak działają weekendowe nadania do Paczkomatów InPost?

Masz swój sklep internetowy i zależy Ci na wysyłaniu przesyłek również w sobotę i niedzielę? Paczka w Weekend to usługa idealna dla Ciebie! Zastanawiasz się, jak to działa? Otóż, jeśli wybierając tę opcję doręczenia, nadasz przesyłki w piątek lub sobotę do godziny 13:00, paczki zostaną dostarczone do klientów w weekend. Możesz skorzystać z Paczkomatów, Punktu Obsługi Paczek (POP) lub złożyć zlecenie, które zrealizuje kurier. Usługa Paczka w Weekend dotyczy odbioru przesyłek w urządzeniach InPost. Aby włączyć ją w swoim sklepie internetowym, wystarczy zintegrować platformę sprzedażową z InPost i pamiętać o terminach zlecania oraz przekazywania paczek. To wszystko!

Paczkomaty czynne w sobotę? Sprawdź, kiedy możesz nadawać paczki

Kto może korzystać z Paczkomatów InPost w weekend? Maszyny InPost do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek są dostępne dla wszystkich bez wyjątku również w weekend. Musimy jednak pamiętać, że szybkość zrealizowania dostawy zależy przede wszystkim od tego, kiedy paczka została nadana. Jeśli zależy Ci na wykonaniu jak najszybciej, zanieś przesyłkę z naklejoną etykietą do najbliższego Paczkomatu w sobotę lub niedzielę. Kurier odbierze ją jak najszybciej.

Kiedy paczka z Paczkomatu wraca do nadawcy?

Standardowo na odbiór przesyłki z maszyny InPost masz 48 godzin. W momencie włożenia jej do skrytki przez kuriera otrzymujesz powiadomienie w aplikacji InPost Mobile oraz w wiadomości e-mail lub SMS, że paczka już na Ciebie czeka. Po upływie tego czasu nieodebrana przesyłka trafia do najbliższego Oddziału InPost, gdzie będzie oczekiwać na odbiór przez następne trzy dni robocze. Dopiero po ich upływie trafi z powrotem do nadawcy.

Chcesz wiedzieć, co dzieje się z Twoją przesyłką? Zainstaluj aplikację InPost Mobile!

Często robisz zakupy online, a może samodzielnie wysyłasz większą ilość paczek? Z aplikacją InPost Mobile masz jeszcze więcej możliwości, a nadawanie lub odbieranie przesyłek staje się maksymalnie wygodne i szybkie! Nie musisz nawet drukować etykiety w przypadku nadania paczki, a Paczkomat otworzysz zdalnie, jeśli będziesz chcieć odebrać zamówienie! Jakie jeszcze inne korzyści oferuje aplikacja? Oto one:

  • wszystkie informacje o przesyłkach masz w jednym miejscu — odszukasz je na ekranie startowym aplikacji;
  • przy każdej zmianie statusu paczki otrzymasz powiadomienie, gdzie się aktualnie znajduje — nie musisz się nigdzie logować, czy wpisywać danych. Zawsze jesteś na bieżąco;
  • oszczędzasz czas na rejestrację — lista przesyłek nadanych na Twój numer telefonu jest aktualizowana automatycznie;
  • możesz zapłacić za pobraniem;
  • łatwo zidentyfikujesz swoje paczki: każdej przesyłce nadasz dowolną nazwę, dzięki czemu odszukiwanie konkretnej przesyłki nie będzie stanowiło żadnego problemu;
  • możesz śledzić paczki najbliższych: wystarczy, że podadzą Ci numer przesyłki.

Aplikację pobierzesz w sklepie Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery.

Teraz już wiesz wszystko na temat odbioru i nadawanie paczek w weekend. Ciesz się zakupami każdego dnia!

0 Shares
Podobne artykuły