Magazynowanie produktów e-commerce

Wysyłka do Paczkomatu – krok po kroku

0 Shares
0
0
0

Wraz z wprowadzeniem pierwszych całodobowych punktów odbioru, na rynku usług kurierskich rozpoczęła się istna rewolucja! W bardzo szybkim tempie ilość niezawodnych i innowacyjnych Paczkomatów rozrosła się, dając coraz to większej liczbie klientów możliwość korzystania z wygodnych i błyskawicznych rozwiązań, dzięki którym odbieranie oraz nadawanie paczek jeszcze nigdy nie było aż tak proste! Jeżeli interesuje Cię najlepsza forma wysyłki, koniecznie sprawdź, jak krok po kroku nadać paczkę w Paczkomacie InPost!

Zabezpiecz przesyłkę, którą chcesz nadać w jednym z Paczkomatów InPost

Aktualnie nadawanie paczek odbywa się na porządku dziennym. Firmy kurierskie mają więc ręce pełne roboty! To zaś, jaką drogę obierze wysyłka zależy wyłącznie od preferencji nadawcy. Warto jednak pamiętać, że proces ten zaczyna się już w momencie… pakowania towaru! Bo choć to kurier jest odpowiedzialny za jego doręczenie, ewentualne szkody powstałe w trakcie transportu mogą spocząć na barkach wysyłającego. Jeżeli więc planujesz nadać paczkę, zawsze pamiętaj o odpowiednim doborze opakowania oraz zabezpieczeniu zawartości tak, by nie uległa uszkodzeniu podczas przewozu. Aby dodatkowo zadbać o ekologię, możesz ograniczyć wolną przestrzeń w pudełku. Przygotowaną paczkę oznacz etykietą z numerem przewozowym. Teraz pozostaje Ci już tylko wybrać, w jaki sposób nadasz swoją przesyłkę.

Jak wysłać przesyłkę do Paczkomatu?

Pojawienie się naszych innowacyjnych Paczkomatów od razu spotkało się z aprobatą wielu konsumentów. Dlatego też to właśnie te niezawodne maszyny cieszą się największą popularnością, zarówno jeżeli chodzi o odbiór, jak i nadanie przesyłki. W InPost wiemy, że oprócz wygody, klienci cenią przede wszystkim możliwość wyboru. Dlatego też nasze usługi nie ograniczają się wyłącznie do jednej pozycji. Obecnie każdy zainteresowany nadaniem przesyłki może swobodnie zrobić to za pośrednictwem standardowego kuriera. W tym celu wystarczy odwiedzić naszą stronę i wybrać opcję “Z Domu do Paczkomatu”. Po wypełnieniu odpowiednich rubryk, kurier zjawi się po odbiór paczki, a następnie zadba, by jak najszybciej trafiła ona do rąk odbiorcy! W ostatnim czasie wzrasta jednak liczba osób, które wykorzystują całodobowe maszyny w celu nadania przesyłki. Nic dziwnego, bowiem proces ten jest niezwykle prosty! Specjalnie dla klientów przygotowaliśmy poradnik o tym, jak nadać paczkę w Paczkomacie. Dzięki temu możesz wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób wysyłki. A jest w czym wybierać!

Wysyłka paczki przez Paczkomat. Nadawaj wygodnie z InPostem!

Paczkomaty InPost to nowoczesne rozwiązanie, które mają upraszczać korzystanie z usług kurierskich. Dlatego też każdy klient może samodzielnie nadawać paczki za pośrednictwem jednego z ponad 14 tysięcy całodobowych urządzeń, bez konieczności oczekiwania na odbiór przesyłki przez kuriera. Nasze Paczkomaty wyposażone są w skrytki o różnorodnych rozmiarach, przez co za ich pomocą można nadawać towar o różnych gabarytach:

 • Gabaryt A: o maksymalnych wymiarach: 8 x 38 x 64 cm,
 • Gabaryt B: o maksymalnych wymiarach: 19 x 38 x 64 cm,
 • Gabaryt C: o maksymalnych wymiarach: 41 x 38 x 64 cm.

Ponadto waga każdej przesyłki wkładanej do skrytki nie może przekraczać 25 kg.

Sposób 1: Aplikacja mobilna InPost Mobile

Koniec z zastanawianiem się, co potrzebne do nadania paczki w Paczkomacie! Już teraz możesz swobodnie wysyłać paczki bez konieczności podawania zbędnych danych oraz drukowania etykiety. Wystarczy, że w swoim smartfonie zainstalujesz aplikację mobilną InPost Mobile. W tym wypadku cały proces nadawania z Paczkomatu ogranicza się do kilku prostych kroków:

 1. Uruchom aplikację i wybierz środkową ikonę ze strzałką i napisem “Nadaj”,
 2. Zaznacz formę wysyłki oraz uzupełnij niezbędne dane
 3. Opłać wysyłkę za pomocą wybranej metody płatności,
 4. Po zakończeniu płatności w aplikacji pojawi się 9-cio cyfrowy kod nadania oraz kod QR,
 5. Odwiedź dowolny Paczkomat i wybierz opcję “Mam kod nadania lub zwrotu”,
 6. Zeskanuj kod QR lub wprowadź kod cyfrowy na ekranie urządzenia,
 7. Umieść swoją paczkę w skrytce i rozpocznij jej drogę!

Sposób 2: Szybkie Nadania

Drugim sposobem na nadanie przesyłki jest skorzystanie z usługi InPost Szybkie Nadania, dostępnej na stronie www.inpost.pl. Aby tego dokonać, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Przygotuj paczkę i odpowiednio zabezpiecz jej zawartość,
 2. Dokładnie zmierz gabaryty nadawanej przesyłki oraz wybierz na stronie wielkość skrytki,
 3. W opcjach odbioru zaznacz, czy paczka ma trafić do Paczkomatu, Punktu POP czy zostać doręczona przez kuriera pod adres domowy,
 4. Uzupełnij informacje na temat danych osobowych nadawcy oraz odbiorcy,
 5. Wskaż Paczkomat, z którego paczka wyruszy w drogę,
 6. Wybierz sposób płatności oraz opłać wysyłkę,
 7. Pobierz oraz wydrukuj specjalnie wygenerowaną etykietę, a następnie umieść ją na przesyłce w widocznym miejscu,
 8. Udaj się do wybranego Paczkomatu i na ekranie wybierz opcję “Mam już paczkę ze specjalną etykietą”,
 9. Zeskanuj kod, poczekaj aż skrytka się otworzy, a następnie umieść w niej paczkę. Gotowe!

Sposób 3: Manager Paczek

Trzecim ze sposobów nadawania przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów InPost jest skorzystanie z internetowego Managera Paczek. Aby tego dokonać, należy odwiedzić stronę www.inpost.pl i założyć bezpłatne konto w Managerze. Dzięki temu proces nadawania paczek ograniczy się do kilku prostych kroków. Jakich?

 1. W pierwszej kolejności zaloguj się do Managera Paczek na stronie InPostu,
 2. Otwórz sekcję “Wyślij przesyłki”, aby wygenerować specjalną etykietę wysyłkową,
 3. Uzupełnij wszystkie rubryki, podając wszelkie niezbędne informacje,
 4. Koszt wysłania przesyłki zostanie automatycznie obliczony przez Manager Paczek,
 5. Dokonaj płatności za pośrednictwem dostępnych środków,
 6. Wydrukuj etykietę i umieść ją w widocznym miejscu na opakowaniu,
 7. Twoja paczka jest gotowa do wysłania! Możesz więc udać się do wybranego Paczkomatu,
 8. Przy ekranie zeskanuj kod paczki widniejący na etykiecie i poczekaj, aż skrytka zostanie otwarta,
 9. Umieść paczkę w skrytce i nie zapomnij zamknąć drzwiczek! Od teraz Twoja paczka jest w dobrych rękach!

Paczkomat InPost to niezwykle przyjazne i pożyteczne urządzenie. Tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób nadasz w nim swoją przesyłkę. Gwarantujemy, że z żadnym rozwiązaniem nie będziesz miał najmniejszych problemów!

0 Shares
Podobne artykuły