Szybka wysyłka paczki

Szybka wysyłka paczki – jak to zrobić?

0 Shares
0
0
0

Prowadzisz sklep internetowy i chcesz wyróżnić się na tle konkurencji szybką dostawą? A może przypomniało Ci się, że ktoś bliski ma urodziny i zamierzasz ekspresowo wysłać mu upominek kurierem? W dzisiejszych czasach szybka wysyłka paczek nie jest już postrzegana jako usługa luksusowa, lecz raczej jako standard nowoczesnych usług kurierskich. To opcja, z której skorzystać może każdy klient indywidualny i biznesowy. Dowiedz się, jak szybko nadać przesyłki kurierskie, by dotarły do adresata w możliwie najkrótszym czasie.

Jak najszybciej wysłać paczkę? Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę Google hasło szybka wysyłka paczek, otrzymujesz ponad 8 milionów różnych wyników i podpowiedzi! Firmy kurierskie, działające w Polsce, wciąż pracują nad tym, by dać Ci do wyboru możliwie najlepsze formy dostawy, odpowiadające Twoim potrzebom. Jeśli więc planujesz szybko wysłać przesyłkę listową albo paczkę, możesz skorzystać z różnych możliwości, takich jak przesyłki kurierskie (ekspresowe lub standardowe), realizowane bezpośrednio przez przewoźników, Szybkie Nadania InPost, nadania za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich brokerów kurierskich.

Chcesz ograniczyć do minimum formalności związane z wysyłką i uniknąć konieczności żmudnego wypełniania formularzy rejestracyjnych? To żaden problem! Na stronach firm kurierskich lub w aplikacjach typu InPost Mobile możesz szybko i bez logowania zamówić kuriera albo kod nadania do Paczkomatu®. Jest to bardzo wygodna opcja, którą cenią zwłaszcza te osoby, które wysyłają paczki okazjonalnie i nie zamierzają tracić czasu na zakładanie kont na stronach firm przewozowych.

Szybkie Nadanie paczki – jak zamówić usługę?

InPost jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm, oferujących w Polsce możliwość szybkiego wysyłania paczek bez obowiązku logowania na stronie. Na czym polegają Szybkie Nadania w InPost? Jest to usługa, w ramach której każdy może nadać przesyłkę za pośrednictwem Paczkomatu® albo PaczkoPunktu. Jak to zrobić? Wystarczy Ci komputer lub tablet z dostępem do Internetu.

Nadanie paczki krok po kroku

Procedura zajmuje kilka minut i przebiega w kilku krokach:

  1. przygotuj paczkę zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi gabarytów i wymiarów przesyłek,
  2. wejdź na stronę internetową InPost i wybierz opcję: Szybkie Nadania,
  3. wypełnij formularz (podaj adres odbiorcy, wypełnij pole: nadawca),
  4. opłać zamówienie, wygeneruj i wydrukuj etykietę, a następnie naklej ją starannie na górną część paczki w taki sposób, by była dobrze widoczna,
  5. udaj się do Paczkomatu® lub PaczkoPunktu i pozostaw przesyłkę we wskazanej skrytce.

Zaletą Szybkich Nadań InPost jest to, że do wysyłki paczki nie potrzebujesz żadnego oprogramowania, aplikacji, nie musisz też zakładać konta u dostawcy usług kurierskich. Do Paczkomatu® możesz się zaś udać bezpośrednio po sfinalizowaniu transakcji, co z kolei skraca czas całej operacji.

Jak szybko wysłać paczkę kurierem?

Wiele firm, a często także klienci indywidualni nie mają czasu lub ochoty, by samodzielnie udać się do Paczkomatu® i nadać paczki. Zamiast tej opcji wybierają usługę kurierską i odbiór paczek bezpośrednio z ich domu lub siedziby firmy. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w przypadku małych, jak i dużych i cięższych towarów, których nie jesteś w stanie we własnym zakresie przynieść do Paczkomatu®. Jak można szybko zorganizować nadanie kurierem? W tym celu wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie InPost w zakładce Manager Paczek, a następnie wybrać opcję: zamawiam odbiór przez kuriera i określić wielkość przesyłki.

Strona InPost kieruje automatycznie do kolejnych etapów zamówienia, które są bardzo proste. Jedyne, co musisz zrobić, by dostawa doszła do skutku, to wypełnienie formularza z danymi nadawcy i adresata oraz opłacenie usługi ze środków, dostępnych w Managerze Paczek. Następnie drukujesz gotowe etykiety, umieszczasz je na opakowaniach i czekasz, aż kurier skontaktuje się w Tobą i wspólnie ustalicie dogodny termin odbioru paczek. W dni robocze kurier odbiera od Ciebie paczkę w dniu złożenia zamówienia. Jak wynika z najnowszych statystyk firmy InPost, już ponad 98% przesyłek dociera do odbiorców w mniej niż 2 dni robocze. Jeśli więc zależy Ci na tym, by Twoje produkty możliwie jak najszybciej trafiły w ręce adresatów, postaw na usługę kurierską. Zleć odbiór towaru spod drzwi Twojego domu lub firmy, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas i sprawisz, że paczka szybko trafi do odbiorcy.

Szybka paczka w opcji Paczkomaty® 24 – jak ją nadać z Paczkomatu do Paczkomatu?

Polacy coraz chętniej wysyłają swoje paczki za pośrednictwem Paczkomatów® i PaczkoPunktów. Są one bowiem proste w obsłudze i zlokalizowane w ogólnodostępnych miejscach, do których można łatwo dotrzeć i przy okazji załatwić wiele innych spraw, jak zakupy czy wizyta w urzędzie. Jak nadać paczkę przez Paczkomat do Paczkomatu? Skorzystaj z usługi Szybkie Nadania lub zaloguj się na swoim koncie w InPost, wypełnij krótki formularz nadawczo-odbiorczy i opłać przesyłkę. Pobierz list przewozowy, wydrukuj go i przyklej na paczkę. Udaj się do Paczkomatu i włóż paczkę do wskazanej skrytki.

Szybka wysyłka paczek w opcji InPost Fulfillment

Jak szybko nadawać paczki do klientów, gdy liczba zamówień w Twoim internetowym sklepie rośnie z każdą chwilą i nie masz czasu wezwać kuriera? Dynamicznie rozwijające się sklepy internetowe często mają problemy z szybką obsługą wzrastającej liczby zamówień i nie są w stanie sprawnie organizować procesu pakowania i adresowania przesyłek. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom firmy przewozowe, w tym też InPost, oferują kompleksowe rozwiązanie – fulfillment. Polega ono na tym, że e-sklep zajmuje się wyłącznie pozyskiwaniem klientów, komunikacją z odbiorcą, marketingiem oraz sprzedażą, część logistyczna jest zaś po stronie firmy outsourcingowej, dysponującej własnym magazynem i wyszkolonym personelem.

Fulfillment pozwala właścicielom e-biznesów zoptymalizować cały proces obsługi i sprawnie realizować zlecenia bez względu na ich ilość. Nie muszą się oni martwić o to, jak zapakować produkty, wygenerować etykiety czy nadać większe ilości towarów. Płynne, szybkie dostawy paczek do klientów sprawiają, że e-sklepy zaczynają pozyskiwać coraz więcej pozytywnych opinii, które pozostawiają zadowoleni odbiorcy przesyłek. Jeśli więc masz e-biznes i czujesz, że nie jesteś w stanie utrzymać konkurencyjności swojej firmy przez opóźnienia w dostawach, rozważ fulfillment i zapomnij o nieterminowych przesyłkach.

Jak zamawiać przesyłki ekspresowe?

Są w biznesie takie sytuacje, gdy nie masz chwili do stracenia i chcesz, by Twoja paczki docierały do adresatów jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu Twoja konkurencyjność rośnie, a klienci doceniają jakość oraz tempo wysyłki zamówionych produktów. Firmy kurierskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują różnego rodzaju usługi w postaci ekspresowych nadań za pośrednictwem lokalnych kurierów albo wysyłki do ustalonej godziny (na przykład do 10-tej, 12-tej lub 17-tej tego samego dnia). Zastanawiasz się, jak zamówić przesyłkę ekspresową? W Internecie znajdziesz wiele różnych rozwiązań. Które z nich są najprostsze i najszybsze? Ekspresowe wysyłanie paczek możesz zlecić miejscowemu brokerowi kurierskiemu, który doskonale zna firmy przewozowe i jest w stanie zaproponować Ci najnowsze i najszybsze opcje dostępne na rynku. Jeśli preferujesz kontakt bezpośredni z firmą kurierską, wypełnij krótką ankietę na stronie przewoźnika, takiego jak InPost i uzyskaj szybką wycenę usługi jednorazowej lub abonamentowej.

Kurier lokalny – jak zamówić i kto może z tego skorzystać?

Mieszkasz w większym mieście, takim jak Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź czy Wrocław? Twój adresat nie chce lub nie może czekać na przesyłkę dłużej niż 24 godziny? Skorzystaj z usługi kurier lokalny. Jest to jedna z niszowych opcji firmy InPost, realizowana głównie z myślą o lokalnych firmach, działających w wymienionych miastach lub miejscowościach, znajdujących się maksymalnie w promieniu do 30 km. Kurier lokalny to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają e-sklepy, instytucje czy firmy lokalne. Aby zamówić kuriera lokalnego, wystarczy skontaktować się z przewoźnikiem telefonicznie albo poprosić o wycenę za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej. Jak widzisz, szybka wysyłka paczki dla Klientów albo przyjaciół jest możliwa, a co najważniejsze jest bezproblemowa. Wystarczy jedynie przygotowanie paczki i podanie odpowiednich danych. Potem już tylko wybierasz preferowaną opcje, a paczka będzie czekać na kuriera!

0 Shares
Podobne artykuły