Paczki

Odbiór kilku paczek z jednej skrytki w Paczkomacie? Tak, to możliwe!

0 Shares
0
0
0

Cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, a jednocześnie uwielbiasz kupować produkty w promocyjnych cenach? Z pewnością co najmniej raz w tygodniu decydujesz się na zakupy internetowe! Już teraz nie musisz ograniczać się w realizowaniu przesyłek u różnych dostawców. Każda z zamówionych bez Ciebie paczek trafi bezpośrednio do wybranego Paczkomatu InPost. Co więcej, będziesz mógł odebrać je… z jednej skrytki! Czym jest funkcja Multiskrytki Paczkomatu i jak korzystać z jej zalet? Koniecznie przeczytaj i postaw na jej możliwości!

Paczkomaty InPost cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem

Wraz z postawieniem pierwszego całodobowego Paczkomatu InPost rozpoczęła się nowa epoka usług kurierskich. To innowacyjne rozwiązanie z szybkością światła zyskało sobie grono pochlebców, przyciągając zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Według raportów dla e-commerce, obecnie Paczkomat to najchętniej wybierana forma doręczenia przesyłki ze sklepów internetowych. Stałe zainteresowanie dostawą do Paczkomatów InPost sprawiło, że aktualnie możemy pochwalić się doskonale rozwiniętą siecią ponad 14 tysięcy tych niesamowicie wygodnych urządzeń w całej Polsce, ale nie tylko. Zawsze stawiamy je tam, gdzie potrzebuje nasz usługobiorca. Ale to nie wszystko! Nasza oferta ma bowiem przede wszystkim ułatwiać życie każdego, kto potrzebuje skorzystać z usług firmy kurierskiej. W związku z tym stale wprowadzamy udogodnienia, dzięki którym cały proces staje się jeszcze prostszy i przyjemniejszy. Jedną z nich jest Multiskrytka dostępna w każdym Paczkomacie. Brzmi interesująco? Sprawdź, co to takiego!

Multiskrytka Paczkomat InPost- czym jest?

Dynamiczne wzrastające zainteresowanie rynkiem e-commerce jest widoczne gołym okiem. Nierozerwalnie z tym faktem wiąże się stale rosnąca liczba nadawanych i odbieranych paczek, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na coraz więcej skrytek w Paczkomatach InPost! Nie każde miejsce umożliwia jednak postawienie maszyn o dużych gabarytach, które jednorazowo pomieszczą wszystkie doręczane przesyłki. Ideą Paczkomatów jest bowiem przede wszystkim funkcjonalność, dlatego też najczęściej są one umieszczane przy centrach handlowych, na stacjach benzynowych czy przy głównych węzłach przesiadkowych w miastach i mniejszych miejscowościach. Jednak już od jakiegoś czasu kwestia ta nie stanowi dla firmy InPost żadnego problemu! Rozwiązanie znaleźliśmy w zastosowaniu w każdym Paczkomacie Multiskrytki, czyli standardowej skrytki, w której to może zostać umieszczona więcej niż jedna przesyłka jednocześnie. A to wszystko nawet od kilku różnych dostawców! Jak to działa? Bardzo łatwo i wygodnie!

InPost Multiskrytka – kiedy można z niej skorzystać?

Za każdym razem, kiedy decydujesz się skorzystać z dostawy z InPost, prosimy Cię o podanie numeru telefonu. To właśnie po nim paczki są identyfikowane i mogą bezpiecznie zostać umieszczone w jednej skrytce. Jeżeli więc zamówiłeś jednocześnie kilka przesyłek u różnych dostawców, a przewidziany czas ich doręczenia jest bliźniaczy, to wysoce prawdopodobne, że kurier zdecyduje się umieścić je razem. Nie obawiaj się jednak, że zrobi to… na siłę! Gdy okaże się, że gabaryty przesyłek nie pozwalają na taką konfigurację lub objętość wolnej skrytki nie pozwala stworzyć z niej Multiskrytki, nasz pracownik każdą z paczek wsadzi do osobnej skrytki, jednak Ty możesz je odebrać podczas jednego spaceru. Korzystanie z tej niezwykle wygodnej opcji Multiskrytki od InPost jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na identycznych zasadach, co odbiór standardowych zamówień. Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdźmy!

Dwie paczki w jednym Paczkomacie. W jaki sposób je odebrać?

Lubisz na bieżąco śledzić drogę zamówionych przesyłek? Bez obaw! Tuż po nadaniu paczki kurierem InPost przez sprzedającego otrzymasz wiadomość e-mail z numerem umożliwiającym monitorowanie postępu dostawy. Informacje na ten temat są dostępne także bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej InPost Mobile. Tuż po umieszczeniu paczek w Multiskrytce ponownie otrzymasz od nas wiadomość, w której zawarta będzie instrukcja odbioru. Nie da się ukryć, że Multiskrytka InPost to innowacyjny sposób odbioru zamówień. Dlatego też do zrealizowania całej usługi wystarczy… jeden kod odbioru i jedna skrytka! O tym, że w jednym miejscu w Paczkomacie została umieszczona więcej niż jedna paczka, zostaniesz poinformowany SMS-owo lub bezpośrednio w aplikacji mobilnej InPost Mobile. Dodatkowo w tym drugim wypadku Multiskrytka w Paczkomacie zostanie oznaczona specjalnym niebieskim kolorem.

We wszystkich naszych Paczkomatach istnieje możliwość odbioru paczek za pomocą kodu odbioru lub kodu QR. Wystarczy podejść do ekranu maszyny i albo wprowadzić sześciocyfrowy kod, albo zeskanować kod QR na specjalnym czytniku. Z kolei korzystanie z aplikacji mobilnej InPost Mobile zwiększa funkcjonalność Paczkomatów, poszerzając ich możliwości o usługę zdalnego otwierania skrytek! W takiej sytuacji wystarczy, że będąc w pobliżu Paczkomatu, uruchomisz aplikację, udostępnisz swoją lokalizację i klikniesz, że decydujesz się na odbiór przesyłki ze skrytki zdalnie. Usługa ta działa także w przypadku Multiskrytki! Pamiętaj, aby dobrze sprawdzić, czy aby na pewno wyjąłeś wszystkie przesyłki ze skrytki. Jeżeli jednak zdarzy się, że któraś paczka pozostanie w środku, w ciągu 15 minut od zatrzaśnięcia drzwiczek możesz ponownie otworzyć Multiskrytkę i odebrać zgubę – o ile w międzyczasie kurier nie wyjmie Twojej paczki, aby w Paczkomacie umieścić już inną. Korzystanie z aplikacji mobilnej niewątpliwie ułatwi Ci cały proces otwierania skrytek i odbierania paczek. Jeszcze jej nie posiadasz? Koniecznie pobierz naszą apkę ze sklepu mobilnego, dedykowanego Twojemu smartfonowi i ciesz się wygodą w trakcie korzystania z usług kurierskich!

Oszczędzaj z InPost! 2 paczki w jednej skrytce już na Ciebie czekają!

Umieszczanie kilku przesyłek od różnych dostawców w jednej skrytce to niewątpliwie atrakcyjne rozwiązanie zarówno z perspektywy usługobiorców, jak i naszej firmy! Dzięki innowacyjnej Multiskrytce obsługiwanej przez Paczkomaty InPost, klient zyskuje możliwość szybkiego odbierania większej ilości przesyłek, co znacznie zmniejsza czas przeznaczony na wizytę przy Paczkomacie. Co więcej, istnieje większe prawdopodobieństwo, że w tym wypadku ograniczy się ona wyłącznie do jednego razu! Multiskrytka identyfikuje paczki po numerze telefonu, dzięki czemu mogą one trafić do jednego samochodu transportowego. W znacznym stopniu pozwala to oszczędzić czas, potrzebny na zrealizowanie usługi, przez co konsument szybciej otrzymuje swoje zamówienia.

Zadowolony klient to jednak nie wszystko! Dzięki Multiskrytce w Paczkomatach InPost także i my możemy lepiej rozegrać każdą dostawę pod względem logistyki. Dzięki możliwości umieszczenia więcej niż jednej przesyłki w skrytce zyskujemy dodatkowe miejsce, które mogą zająć inne paczki dla innych klientów! Pozwala nam to zwiększyć tempo realizowanych świadczeń kurierskich, stając się jeszcze bardziej konkurencyjnym podmiotem na rynku KEP! Ponadto Multiskrytka przekłada się na mniejszą liczbę realizowanych kursów, oszczędzając przebyte kilometry oraz ograniczając emisję spalin do atmosfery. Jeżeli więc szukasz firmy, która nie tylko błyskawicznie i wygodnie doręczy Twoje przesyłki, ale i zadba o aspekt ekologiczny, postaw na InPost i ciesz się wszystkimi paczkami w jednej skrytce. Co zatem warto zapamiętać o Multiskrytce? Z pewnością to, że do zrealizowania usługi wystarczy jeden kod odbioru i jedna skrytka!

0 Shares
Podobne artykuły