InPost Mobile

Nie zdążysz odebrać paczki z Paczkomatu? skorzystaj z opcji przedłużenia odbioru!

0 Shares
0
0
0

Korzystanie z samoobsługowych urządzeń InPost na dobre wpisało się w naszą codzienność. Paczkomaty są zlokalizowane w dogodnych lokalizacjach, a ich dostępność przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu sprawia, że nadawanie i odbieranie przesyłek nie sprawia żadnych kłopotów. Możemy cieszyć się niezależnością i szybkością realizacji usługi, nie przepłacając. Koniec z oczekiwaniem na kuriera — czasem po prostu spędzamy większość dnia poza domem, więc wybranie opcji tradycyjnej dostawy kurierskiej nie jest optymalne. Dzięki Paczkomatom możesz zamawiać online, nie martwiąc się o brak możliwości odbioru paczki! Trzeba jednak pamiętać, że przesyłka czeka na nas w maszynie przez 48 godzin od momentu otrzymania powiadomienia. Czy przedłużenie czasu odbioru paczki z Paczkomatu jest możliwe? Sprawdźmy!

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu InPost?

Podczas zakupów przez Internet wybrałeś opcję dostawy do pobliskiego Paczkomatu i zastanawiasz się, w jaki sposób odebrać swoją przesyłkę? To nic trudnego! Poniżej przedstawiamy sposoby, dzięki którym odbiór paczki już nigdy nie będzie stanowił problemu:

  • z aplikacją InPost Mobile: jeśli często kupujesz online lub samodzielnie wysyłasz miesięcznie większą ilość paczek, aplikacja InPost Mobile to idealna opcja dla Ciebie! Na bieżąco będziesz śledzić status przesyłek, a wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w jednym miejscu. Korzystanie z aplikacji mobilnej InPost Mobile jest łatwe i intuicyjne, a paczki z Paczkomatu odbierzesz w następujący sposób: kiedy przesyłka znajdzie się w urządzeniu, otrzymasz specjalne powiadomienie. Udaj się do maszyny, a w aplikacji InPost Mobile wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie” — nie musisz potwierdzać odbioru na ekranie Paczkomatu, wszystko odbywa się zdalnie! Wyjmij paczkę i zamknij drzwiczki — to wszystko;
  • odbieranie przesyłki z kodem QR lub z kodem odbioru: gdy przesyłka zostanie wysłana przez nadawcę, dostaniesz komunikat mailowy oraz powiadomienie w aplikacji. Otrzymasz je również w momencie umieszczenia paczki w Paczkomacie przez kuriera. Tym razem będzie ono zawierało kod odbioru (6 cyfr) oraz kod QR. Wystarczy, że podejdziesz do urządzenia InPost i zeskanujesz kod QR przesłany w wiadomości. Możesz też wpisać na ekranie Paczkomatu swój numer telefonu, a także kod odbioru — kiedy maszyna się otworzy, zabierz przesyłkę i zamknij drzwiczki.

Jak długo paczka czeka na odbiór w Paczkomacie InPost?

Jeśli wybierasz dostawę do najbliższego Paczkomatu InPost, pamiętaj, że przesyłka zostanie w maszynie przez równe 48 godzin od czasu otrzymania powiadomienia (żeby inni użytkownicy też mogli korzystać z Paczkomatu). Natomiast gdyby okazało się, że wybrane przez Ciebie urządzenie jest przepełnione, paczka trafi do Paczkomatu tymczasowego (umiejscowionego w odległości nie większej niż 2 km w linii prostej względem pierwotnie wybranej skrytki). Na jej odbiór masz wówczas 1 pełny dzień roboczy. Po tym czasie przesyłka zostanie przeniesiona do pierwotnie wybranego przez Ciebie Paczkomatu. Czas odbioru paczki będzie wynosił 48 godzin, jednak gdy ten termin się zbliża (tj. 12 godzin przed upływem wyznaczonego terminu), dostajesz wiadomość, w której informuje się o możliwości przedłużenia czasu odbioru paczki o 24 godziny. Z funkcji możesz można korzystać wielokrotnie. Dopiero po upływie tego czasu przesyłka zostaje odesłana. Zatem czas odbioru paczki może być różny, wszystko zależy od możliwości Paczkomatu. Pamiętaj, aby zawsze pozostawać na bieżąco, śledząc aktualny status swojej paczki.

Jak przedłużyć czas odbioru paczki w Paczkomacie? Opcja przedłużenia czasu odbioru paczki dostępna w aplikacji InPost Mobile!

Obawiasz się, że nie zdążysz odebrać przesyłki z urządzenia InPost i chcesz przedłużyć czas odbioru przesyłki? Zastanawiasz się, jak wydłużyć czas paczki w Paczkomacie? Jest to w ogóle możliwe? Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy żyjemy teraz w szybkim tempie i nie zawsze jesteśmy w stanie wyrobić się ze wszystkimi obowiązkami. Poza tym przesyłki docierają do Paczkomatów naprawdę w błyskawicznym tempie! Czasem musimy nagle zmienić plany lub wyjechać, więc nie możemy dotrzymać terminu odbioru przesyłki. Z pomocą przychodzi aplikacja mobilna InPost Mobile, dzięki której wydłużenie paczki w Paczkomacie (przedłużenie czasu odbioru paczki) staje się możliwe! Jak to zrobić? W jaki sposób przedłużyć czas odbioru paczki w aplikacji InPost Mobile?

Zapoznaj się z krótką instrukcją krok po kroku. W aplikacji mobilnej InPost Mobile, a konkretnie w szczegółach i na liście śledzenia pojawi się żółty przycisk “Przedłuż”. Jest on widoczny dopiero na 12 godzin przed upływem terminu odbioru. Wystarczy, że klikniesz wspomniany przycisk i zapłacisz za usługę wybraną metodą bezpiecznych płatności (BLIK-iem, szybkim przelewem DotPay lub kartą płatniczą). Koszt usługi to tylko 7,99 zł. Jej uruchomienie sprawi, że czas odbioru paczki z Paczkomatu wydłuży się o kolejne 24 godziny. Zaktualizowany termin pojawi się w aplikacji InPost Mobile (na ekranie śledzenia paczek lub w szczegółach przesyłki).

Nie zwlekaj — już teraz pobierz bezpłatną aplikację InPost Mobile na swojego smartfona. Opcja przedłużenia czasu odbioru będzie zawsze pod ręką! Oprócz tego nadasz przesyłki bez drukowania etykiety (w zgodzie z ekologicznymi rozwiązaniami), a paczki odbierzesz jeszcze szybciej, otwierając Paczkomat zdalnie!

Jak przekierować paczkę do innego Paczkomatu?

Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości przekierowania paczki do innego urządzenia InPost. Tego rodzaju usługa jest jednak dostępna dla tradycyjnych przesyłek kurierskich i nazywa się Dynamiczne Przekierowanie. Oferuje przekierowanie paczki kurierskiej do pobliskiego Paczkomatu, PaczkoPunktu lub pod dowolny adres przy pierwotnie wybranej przez Ciebie ulicy (do sąsiada). Najszybciej przekierujesz przesyłkę z poziomu aplikacji InPost Mobile.

Podsumowanie: dwa dni na odbiór przesyłki z Paczkomatu to za mało? Opcja przedłużenia czasu odbioru paczki czeka na Ciebie w aplikacji InPost Mobile!

Nie musisz dłużej zastanawiać się, jak przedłużyć czas odbioru paczki w Paczkomacie. Niezależnie od tego, z jakich powodów nie możesz odebrać swojej przesyłki w terminie, skorzystaj z możliwości przedłużenia czasu odbioru paczki i problem z głowy! Zainstaluj darmową aplikację InPost Mobile i ciesz się przydatnymi funkcjonalnościami, gdziekolwiek się znajdujesz. W takiej sytuacji zyskujesz kolejne 24 godziny na odbiór paczki w Paczkomacie. Nagłe sytuacje i konieczność odebrania przesyłki w danym dniu nie muszą pokrzyżować Twoich planów! Postaw na sprawdzone wysyłki i odbieraj paczki w Paczkomacie.

0 Shares
Podobne artykuły