Aplikacja InPost Mobile

3 powody, dlaczego warto zainstalować aplikację InPost Mobile

0 Shares
0
0
0

O firmie InPost słyszał już chyba każdy Polak i każda Polka. Ta rodzima firma kurierska zasłynęła z innowacyjnego rozwiązania, jakim są Paczkomaty®, dostępne dla wszystkich, 7 dni w tygodniu. Automatyczne, proste w obsłudze maszyny, ze skrytkami na przesyłki, możesz już dostrzec przy każdym większym markecie czy urzędzie! InPost jest również twórcą aplikacji mobilnej na smartfony, dzięki której każdy użytkownik telefonu jest w stanie szybko nadać, odebrać lub śledzić swoją paczkę. Czym dokładnie jest aplikacja InPost Mobile? Jak działa? Dlaczego warto ją pobrać? Przeczytaj ten wpis i dowiedz się więcej!

Aplikacja InPost mobile – poznaj kilka faktów

Zanim na polskim rynku upowszechniły się smartfony i aplikacje mobilne, już w 2007 roku firma InPost zaproponowała swoim klientom opcję monitorowania przesyłek za pośrednictwem strony internetowej. Był to pierwszy krok na drodze do prawdziwej rewolucji, która miała nastąpić w 2009 wraz z pojawieniem się Paczkomatów®. Aplikacja InPost powstała jako odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, dla których liczy się wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wynika z danych InPost, w lutym 2022 roku z aplikacji mobilnej firmy korzystało już kilka milionów aktywnych użytkowników. Liczba klientów stale rośnie i ma to ścisły związek z innowacyjnymi pomysłami InPostu.

Do czego służy aplikacja InPost Mobile?

Zanim dowiesz się, jakie korzyści daje aplikacja InPost Mobile, upewnij się, że znasz wszystkie jej funkcjonalności i wiesz, do czego ona służy. Lista jej różnych zastosowań jest naprawdę imponująca. Twórcy oprogramowania wychodzą naprzeciw Twoim potrzebom – za pomocą najnowszej wersji aplikacji InPost Mobile możesz:

  • wysyłać i odbierać wszystkie swoje paczki bez zbędnych formalności (w tym przesyłki za pobraniem),
  • zwracać przesyłki do sklepów internetowych,
  • sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka i kiedy do Ciebie dotrze,
  • archiwizować dane, dotyczące przesyłek i zwrotów,
  • korzystać z ekspresowej pomocy technicznej InPost,
  • odkrywać mapę najbliższych Paczkomatów® InPost.

Kiedy masz na swoim telefonie aplikację InPost Mobile, nie musisz czekać w kolejce przed Paczkomatem®, by skorzystać z panelu dotykowego i umieścić swoją paczkę w skrytce. Oprogramowanie umożliwia bowiem zdalne otwieranie skrytek dzięki geolokalizacji. Aplikacja pozwala także przedłużać terminy odbioru przesyłek z Paczkomatów®. Zatem dzięki aplikacji możesz wiele zyskać!

Jak zainstalować aplikację InPost Mobile?

Aplikacja InPost jest darmowa i możesz ją bezpiecznie pobrać na swój smartfon lub iPhone, korzystając ze sklepu Google Play, App Gallery Huawei czy App Store. Jak zainstalować to oprogramowanie? Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy, że wyszukasz w sklepie charakterystyczną, żółtą ikonę InPost Mobile, a następnie wybierzesz opcję: pobierz. Po kilku sekundach aplikacja jest już na Twoim urządzeniu i możesz z niej korzystać. Co ważne, instalacja aplikacji InPost Mobile jest całkowicie darmowa.

Jak działa aplikacja InPost?

Zastanawiasz się, jak korzystać z aplikacji InPost? Musisz wiedzieć, że jest to jedna z najprostszych i najbardziej intuicyjnych aplikacji kurierskich, dostępnych na polskim rynku. Do jej uruchomienia i obsługi nie potrzebujesz żadnej zaawansowanej wiedzy technicznej ani instrukcji. System sprawnie, krok po kroku podpowiada Ci, w jaki sposób możesz nadać lub odebrać paczki. Jak działa aplikacja InPost? Po wejściu w aplikację od razu widzisz przejrzysty panel obsługi i 3 główne akcje do wyboru: odbieram, nadaję, zwracam. Do dyspozycji masz również podręczną wyszukiwarkę paczek, archiwum przesyłek i wskazówki, jak skontaktować się z pomocą techniczną InPost. Na każdym etapie poruszania się po aplikacji, otrzymujesz pakiet precyzyjnych wskazówek i podpowiedzi, jak nadać paczkę lub sprawdzić jej status.

Sprzedaż online

Dlaczego warto zainstalować aplikację InPost Mobile?

Powód 1: prosta wysyłka, odbiór i śledzenie przesyłek

InPost Mobile to aplikacja stworzona po to, by maksymalnie ułatwić Ci wysyłkę paczek oraz ich odbiór. Dlaczego warto ją mieć na telefonie? Powód numer jeden jest bardzo prosty – nie ma na polskim rynku innego, równie intuicyjnego, darmowego oprogramowania do nadawania i odbierania paczek, a także ich śledzenia. To narzędzie, z którego korzystać może każdy, kto chce szybko zorganizować transport przesyłki oraz uniknąć zbędnych formalności i stania w kolejce na poczcie. Z InPost przygotowywanie i monitorowanie przesyłek jest bardzo łatwe. Otrzymujesz proste komunikaty i instrukcje za każdym razem, gdy klikasz opcję – nadaję lub odbieram paczkę. Jeśli należysz do grona użytkowników aplikacji zakupowych, którzy lubią opcję płatności za pobraniem, w aplikacji InPost dokonujesz szybkiej płatności za paczki dostarczone do Paczkomatu®.

Po otwarciu aplikacji InPost masz wgląd w status wszystkich zamówionych przez Ciebie paczek. Kiedy klikniesz w wybraną przesyłkę, od razu widzisz, czy jest ona w przygotowaniu u nadawcy, czy ma ją w doręczeniu miejscowy kurier. Na telefonie pojawiają się też automatyczne powiadomienia push, dzięki którym wiesz, że Twoje paczki dotarły do Paczkomatu®. Możesz wówczas zaplanować odbiór w dogodnym momencie (na odebranie paczki ze skrytki Paczkomatu® masz 48 godzin). Jeżeli Paczkomat® ulegnie awarii lub Twój sprzedający ma opóźnienia w realizacji zamówień, dostajesz na bieżąco stosowne komunikaty. Niekiedy też paczka może zostać dostarczona do zastępczego Paczkomatu®, jeśli wybrany przez Ciebie jest zapełniony. Wtedy kolejnego dnia kurier podejmuje próbę dostarczenia do pierwotnie wybranego punktu dostawy.

Powód 2: wysyłka paczek InPost bez obowiązku drukowania etykiety

Koniec ze żmudnym wypełnianiem formularzy przed okienkiem na poczcie! InPost opracował zupełnie nowe metody i standardy nadawania paczek. Dzięki nim irytująca i problematyczna czynność, jaką dla wielu stanowi uzupełnianie samokopiujących druków, odchodzi już do lamusa. Elektroniczne kody InPost wypierają zaś odręcznie wypełniane, nieczytelne etykiety, które utrudniają pracę kurierom.

Obecnie możesz nadać paczkę Paczkomatem® InPost bez konieczności naklejania na nią jakichkolwiek druków! Jeśli masz na swoim smartfonie zainstalowaną aplikację InPost Mobile i chcesz wysłać paczkę bez etykiety, wypełniasz jedynie krótki formularz nadawczo-odbiorczy, wpisujesz dane teleadresowe, opłacasz przesyłkę i gotowe! Po chwili otrzymujesz kod nadania (złożony z 9 cyfr, który musisz napisać na paczce) i kod QR. Gdy pójdziesz nadać paczkę, to wybierasz opcję “mam kod” i wtedy wpisujesz podane cyfry lub otwierasz skrytkę za pomocą kodu QR. Możesz także otworzyć dzięki aplikacji, klikając „otwórz skrytkę zdalnie”. Gdy zamykasz skrytkę, kurier InPost ma już komplet informacji, niezbędnych do wykonania usługi.

Jedną z usług, dostępnych w aplikacji InPost, są szybkie zwroty. To opcja, którą chętnie wybierają miłośnicy zakupów online, często odsyłający nietrafione produkty. Jak zrealizować zwrot przesyłki za pośrednictwem aplikacji? To bardzo proste. Klikasz przycisk – zwracam, wybierasz z listy sklep albo paczkę, a następnie wypełniasz krótki formularz zwrotu i pobierasz kod nadania, który piszesz na paczce. Twoja paczka z towarami podlegającymi zwrotom lub reklamacjom nie musi mieć etykiety.

Powód 3: ekologiczna wysyłka produktów w aplikacji InPost Mobile

Kwestia ochrony środowiska jest dla Ciebie bardzo ważna? Chcesz ograniczyć ilość spalin i zużycie energii oraz surowców? Dołącz do grona użytkowników aplikacji InPost Mobile! To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że nie musisz marnować papieru ani włączać drukarki, by przygotować list przewozowy. Kliknij opcję Paczkomat® w aplikacji InPost, zamiast korzystać z usług typu: dostawa do drzwi. Co to daje? Kurierzy wykonują mniejszą ilość kursów, ponieważ mogą zbiorczo umieścić w Paczkomacie® większość przewożonych produktów. Gdy w aplikacji na smartfonie wybierasz najbliższy Paczkomat®, oszczędzasz również własne paliwo i nie generujesz nadmiaru trujących spalin, które zanieczyszczają atmosferę. Szybkie zwroty to kolejna z nowoczesnych i ekologicznych usług, oferowanych przez InPost. Kiedy realizujesz zwrot w aplikacji, nie musisz generować papierowej etykiety. Ponadto, możesz też ponownie wykorzystać w Paczkomacie® opakowanie, w którym znajdował się nietrafiony zakup.

Aplikacja Mobilna InPost – rozwiązanie dla klientów indywidualnych i firm

Istnieje wiele innych powodów, dla których warto korzystać z usług dostępnych w aplikacji InPost Mobile. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest to oprogramowanie uniwersalne, z którego chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi, właściciele sklepów oraz hurtowni internetowych. Niezależnie też od tego, czy prowadzisz mały biznes, czy rozwijasz się na szerszą skalę, aplikacja z pewnością ułatwi Ci organizację pracy i wgląd w status Twoich przesyłek. InPost mobile to rozwiązanie dla każdego. Monitorowanie paczek, szybkie nadania, ekspresowe otwieranie skrytek, brak dodatkowych etykiet – to tylko kilka z zalet, jakie zyskujesz, stawiając na aplikację InPost Mobile. Nie czekaj – zainstaluj aplikację i korzystaj z ułatwień, które oferuje!

0 Shares
Podobne artykuły