Asystent Google

Asystent Google – czym jest i co potrafi?

0 Shares
0
0
0

Dynamicznie postępujący rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna uznawane było za niemożliwe, staje się naszą codziennością. Jednym z nowocześniejszych narzędzi ostatnich lat jest Asystent Google, z którego walorów Polacy mogą w pełni korzystać już od stycznia 2019 roku. Co to jest Asystent Google, jakie są jego możliwości oraz w jaki sposób ten niepozorny wirtualny system może ułatwić życie każdego z nas? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Co to jest Asystent Google?

Asystent Google to wirtualny asystent osobisty, którego głównym celem jest integrowanie użytkowników urządzeń elektronicznych z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działanie tego innowacyjnego pomocnika oparte jest na sztucznej inteligencji, stworzonej przez firmę Google – giganta w dziedzinie nowinek technologicznych.

Jakie zadania ma Asystent Google?

Do zadań Asystenta Google należy nieprzerwane poznawanie, zapamiętywanie oraz automatyzowanie indywidualnych zwyczajów i preferencji każdego właściciela urządzenia, w którym dostępna jest ta funkcja. Odbywa się to poprzez głosową komunikację, którą użytkownik prowadzi za pomocą aplikacji systemowej. Osoba korzystająca z wirtualnego asystenta może więc prowadzić z nim tradycyjną rozmowę, zadawać mu pytania, czy kierować ku niemu polecenia. Pierwotnej wersji tego innowacyjnego systemu można dopatrywać się w Siri – osobistej asystentce, stworzonej na potrzeby użytkowników sprzętów firmy Apple. W praktyce funkcje obu pomocników są bowiem tożsame, z tym jednak wyjątkiem, iż od 16 stycznia 2019 roku Asystent Google jest dostępny w wersji polskojęzycznej. Co zatem warto wiedzieć na temat funkcji i możliwości tego wyjątkowego komunikatora głosowego?

Funkcje Asystenta Google ułatwiające codzienność

Wiele osób uznaje Asystenta Google za niebywały przełom technologiczny. Początkowo z jego walorów można było korzystać wyłącznie na smartfonach, tabletach czy inteligentnych słuchawkach. Obecnie jednak coraz częściej gości on również w domach użytkowników tychże urządzeń, znajdując swoje zastosowanie również w inteligentnych wyświetlaczach – współcześnie mało który model telewizora nie posiada funkcji polecenia głosowego. Stąd też możliwości, jakie daje współpraca z Asystentem Google, są niezwykle rozbudowane i uzależnione od obsługiwanego urządzenia. Które z nich mogą okazać się najbardziej przydatne?

Dzwonienie, sprawdzanie i wysyłanie wiadomości

Dla wielu użytkowników w dalszym ciągu najważniejszymi funkcjami w smartfonie są możliwość wykonywania połączeń telefonicznych oraz wysyłanie wiadomości. Przy pomocy wirtualnego asystenta obie te czynności można wykonywać głosowo. Poprzez wydanie odpowiedniego polecenia system rozpocznie rozmowę, sprawdzi wiadomości, odczytując je na głos, czy wyśle odpowiedź z podyktowaną treścią. Aplikacja umożliwia także swobodne, głosowe tworzenie i wysyłanie wiadomości e-mail.

Wyszukiwanie, sprawdzanie wiadomości i pogody

Kolejna niebywale przydatna funkcja w smartfonie to możliwość szybkiego wyszukiwania pożądanych haseł w Internecie. Asystent Google potrafi również samodzielnie sprawdzić wiadomości, czy pogodę na nadchodzący czas. W każdej z tych sytuacji wystarczy użyć odpowiedniego polecenia – jak choćby:

  • “znajdź sklep spożywczy”,
  • “podaj wiadomości sportowe”,
  • “czy mam dziś zabrać parasol?”.

Nawigowanie

Jedną z najważniejszych funkcji na urządzeniu – szczególnie z perspektywy kierowców – jest sprawnie działająca nawigacja. Asystent Google również i z tym zadaniem radzi sobie bezbłędnie! Użytkownik może poprosić go zarówno o wskazanie drogi do domu lub wyznaczenie najkorzystniejszej trasy do danego punktu docelowego, jak i przeliczenie czasu, w którym dostanie się pod pożądany adres (np. do galerii handlowej).

Sprawdzanie i tworzenie wpisów w kalendarzu

Równie przydatnym aspektem, jaki posiada polskojęzyczna wersja Asystenta Google, jest głosowe tworzenie wpisów w kalendarzu. Wystarczy poinformować wirtualnego pomocnika o tym, kiedy i gdzie ma odnotować daną aktywność. Za pomocą aplikacji można również sprawdzać kalendarz na kolejne dni oraz ustawiać przypomnienia, związane z nadchodzącymi wydarzeniami. Funkcja ta jest więc niezwykle przydatna dla tych, którzy zawsze lubią być na bieżąco!

Nastawianie alarmów

Asystent Google umożliwia także głosowe nastawianie alarmów. Aby to zrobić, należy głosowo poinformować system o preferowanej dacie i godzinie pobudki – np. obudź mnie o 7 rano. Na podobnej zasadzie działa również ustawianie timera oraz jego obsługa w trakcie działania.

Odtwarzanie muzyki

Asystent Google to aplikacja, która ma przede wszystkim ułatwiać obsługę urządzeń, poprzez zastosowanie funkcji głosowej. Niemniej jednak równie doskonale sprawdza się on jako źródło rozrywki! Za pomocą kilku poleceń głosowych można bowiem odtwarzać muzykę – poprzez wydanie polecenia o włączeniu konkretnego utworu czy gatunku muzycznego – sterować nią na bieżąco, jak również otrzymywać informacje na temat aktualnie granych utworów.

Swobodna rozmowa z Asystentem

Poza wymienionymi funkcjami Asystent Google może również służyć jako… kompan do swobodnej rozmowy! Wśród jego możliwości znajdują się bowiem także: śmieszne sztuczki, opowiadanie dowcipów, sucharów i historii, tłumaczenie słów z innych języków, a nawet śpiewanie 100 lat! Z pewnością jest to więc doskonały sposób na zażegnanie nudy, przy jednoczesnym oswajaniu się z funkcjonalnością innowacyjnych technologii.

Co potrafi Asystent Google? Nowoczesna współpraca z firmą InPost!

Wszystko, co kojarzy się z innowacją, musi znaleźć swoje zastosowanie w firmie InPost. Stale dążymy do modyfikowania dotychczasowych rozwiązań tak, aby jak najlepiej odpowiadały bieżącym potrzebom konsumentów. Jak wiadomo, technologia idzie do przodu, a my w żadnym wypadku nie planujemy pozostać daleko w tyle! Dlatego też zdecydowaliśmy, że to właśnie Asystent Google będzie stanowił nowy kanał obsługi klienta. Już teraz poprzez aplikację można wywołać naszego niezastąpionego ChatBota Mata, który do tej pory dzielnie obsługiwał wyłącznie płaszczyznę Messengera. Aby to zrobić, wystarczy w asystencie użyć frazy “Porozmawiaj z InPost”. Jakie daje to możliwości? Przede wszystkim każdy użytkownik może głosowo sprawdzić status swojej przesyłki! Na indywidualne życzenie nasz system odnajdzie również najbliższy Paczkomat. Co więcej, od jakiegoś czasu za pośrednictwem Asystenta Google możliwe jest też zapytanie o numer kuriera!

Asystent Google i InPost – rozwiązania dla ecommerce

Wdrażane przez nas rozwiązania są skierowane do każdego usługobiorcy, który ceni sobie wygodę oraz lubi automatyzować niektóre czynności. Ze względu na intuicyjną obsługę Asystent Google jest niezwykle pomocny dla osób z niepełnosprawnością. Z pewnością przez najbliższe lata będziemy stale rozwijać tę nowoczesną współpracę, jednocześnie poszukując coraz to nowszych rozwiązań, którymi moglibyśmy zachwycić klientów naszej firmy kurierskiej. Jako lider w dziedzinie logistyki doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę we współczesnym życiu odgrywa technologia. Od samego początku to właśnie na niej staramy się zbudować nasze imperium. Niezawodnym dowodem na to jest sieć ponad 14 tysięcy całodobowych Paczkomatów, która cały czas podlega rozbudowie. W ostatnim czasie zdecydowaliśmy się również na wprowadzenie aplikacji mobilnej InPost Mobile, dzięki której nadawanie i odbieranie przesyłek jeszcze nigdy nie było aż tak proste. Każdy, kto posiada na swoim urządzeniu mobilnym bezpłatną apkę, nie musi stać w kolejkach po odbiór swojego zamówienia. Z InPost Mobile może bowiem zrobić to w sposób zdalny!

Podsumowanie

To nie wszystkie technologiczne udogodnienia, jakimi może poszczycić się nasza firma. Z pewnością też nie ostatnie – w końcu nie bez powodu jesteśmy uznawani za lidera nowoczesnej logistyki na polskim rynku! Jeżeli więc lubisz rozwiązania, które przynoszą oszczędność czasu, jednocześnie wpisując się w nowe trendy, koniecznie zapoznaj się z tym, co jako przewoźnik i logistyk możemy Ci zaoferować. Z pewnością wśród naszych licznych ofert znajdziesz to, czego potrzebujesz! Już teraz uruchom wirtualnego asystenta głosowego i wydaj swoje pierwsze polecenie! Gdzie tym razem zawędrowała Twoja paczka? Sprawdź to szybko i łatwo!

0 Shares
Podobne artykuły